HÍREK
A következő évtől a mezőgazdasági termelők számára új támogatási forma lesz elérhető, az úgynevezett AÖP (Agro-ökológiai Program). A támogatási forma nagyban…
A mikrobiológiai készítmények alkalmazásával az AÖP-támogatásban 2 pontot szerezhet! A szövetség cégeinek talajbaktérium-készítményeivel vegyen részt az Agro-ökológiai Programban (AÖP-ben) és…
A 2022-es év sok tekintetben próbára tette a mezőgazdasági termelőket, ezek közül talán a legfontosabbak a műtrágyabeszerzési anomáliák, és a…
A növekvő élelmiszer felhasználási igényeknek megfelelően az intenzív gazdálkodási megoldások továbbra is a hozamfokozás és az egyre szélsőségesebb környezeti kihívásoknak…
A Széchenyi István Egyetem Mezőgazdaság- és Élelmiszertudományi Kar Növénytudományi Tanszéke, a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal Növénytermesztési és Kertészeti Igazgatósága és a…
A növényi stressz kutatói megállapították, hogy a növényekre ható extrém körülmények – úgymint a fagy, a magas vagy alacsony hőmérséklet,…
A BIOFIL Klíma talajoltó baktérium készítmény 1. helyezést ért el a 29. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok termékdíj pályázatán „Termékdíj…
A BIOFIL termékcsalád legújabb tagja a kétkomponensű BIOFIL Klíma talajoltó készítmény. A termék fejlesztése során olyan baktériumtörzseket izoláltak kutatóink, amelyek…
Üzemi (termelői) kísérlet keretében Dánszentmiklóson cirok (RAGT GUSTAV cirokhibrid) kultúrában, homok talajon került alkalmazásra a BIOFIL új terméke, a BIOFIL…
A BIOFIL Klíma talajoltó baktérium készítmény a legújabb innováció a mikrobiológiai talajoltó termékek körében. A terméket speciálisan a klímaváltozás szélsőséges…
Ráckeve településen, Pest megyében üzemi (termelői) kísérlet keretében Partnerünk kukorica (Pioneer 9610 FAO 340) kultúrában, homokos-vályog talajon alkalmazta a BIOFIL…
A növényi maradványok jelentős rost-, energia- és növényi tápanyagraktárakat jelentenek! A BIOFIL Szárbontó Technológia a fentieket elérhetővé teszi, már a…
A stabil és kiemelkedő terméshozamokat vagy a még ennél is fontosabb termésbiztonságot akkor érhetjük el, ha nem pusztán kémiai megoldásokkal…
Az egyes fajták és hibridek genetikai potenciáljának minél nagyobb mértékű kihasználásának lehetőségét a környezetből érkező stresszhatások jelentős mértékben csökkenthetik, egyre…
A szója nitrogénigényes növény. Szerencsére a Bradyrhizobium baktériumokkal kialakított szimbiózis révén képes a jelentős nitrogénigény nagy részét saját maga számára biztosítani. A Bradyrhizobium baktériumok…
A talajban található „mérhetetlen” mennyiségű és sokféleségű mikroorganizmus felelős a tápanyagok és szerves anyagok körforgásáért, a talaj termékenységéért, „helyreállításáért” (puffer…
Az Agronapló folyóiratban megjelent cikkben összefoglalásra került a borsó kultúrák oltásának jelentősége. Az alkalmazható oltóanyag összetételének jelentősége. Fontos tudni ugyanis,…
Az elmúlt évek agronómiai tapasztalatai alapján a klímaváltozás hatásai egyre gyakrabban okoznak jelentős károkat a növénytermesztésben. Az egyre sűrűbben előforduló meteorológiai szélsőségek…
A BIOFIl Technológia segítségével új korszak kezdődik a biológiai talajerő gazdálkodásban. 2021 tavaszán a már megszokott és bevált BIOFIL termékek…
Hazánkban jelenleg a koronavírus járvány miatt kialakult helyzet igencsak eltér a megszokottól. Ezért tájékoztatjuk Partnereinket, hogy gyártásunk zavartalan, az áruszállítás…
Kötnyezetbarát termésnövelés talajegészséggel kombinálva. 2020 tavaszán a Terragro Kft. termékpalettáján új készítmény jelent meg BIOFIL Talajőr névvel. Az „Én és…
Az „Én és a BIOFIL” cikksorozat harmadik része a szója talajoltásáról és a BIOFIL Szója talajoltó baktérium készítményről szól. A…
A 2020 tavaszán elindított „Én és a BIOFIL” második megjelenése a BIOFIL talaj pH-specifikus készítményekről szólt. A cikkből tájékozódhatnak a…
A 2019-es év tavaszán elindítottuk „Én és a BIOFIL” jeligével termékbemutató sorozatunkat. Az első megjelenés a BIOFIL Borsó termékkel kapcsolatos…
Idén 79. alkalommal került megrendezésre az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás. Az esemény díszvendége Marokkó volt, így új lehetőség nyílt,…
Idén szeptember 14.-én megrendezésre került a 20. Magyar Gazdatalálkozó. A szakmai nap kezdetén átadták adományaikat a Magyarok Kenyere Program részére….
Az IPCC legfrissebb jelentése szerint a szárazföldi területek mintegy 75%-án kimutathatóak az emberi tevékenységek káros hatásai. A probléma már olyan…
Sok szeretettel gratulálunk Dr. Kutasi Józsefnek, a BIOFIL Kft. tudományos főtanácsadójának, hogy 2019. június 13-án címzetes egyetemi docens kitüntető címet kapott a Szent…
Június 4.-én került megrendezésre Rábahídvégen a kalászos szakmai nap. A résztvevők mindamellett, hogy megcsodálhatták a csodálatos Csodaszarvas Tájpark-ot, ahol idén megrendezésre…